Coś w akumulatorze bulgocze- to dobrze czy źle?

Akumulator to jedno z ważniejszych urządzeń w samochodzie. Co zrobić jeśli z jego wnętrza dochodzą dziwne odgłosy? Czy dzieje się wtedy coś złego?
Dobry słuch może pomóc nam często wyłapać usterki, zanim staną się one poważne. Czasem drobne stuknięcia mogą zwiastować luz jakiegoś elementu, który z czasem będzie się powiększał, a narastające huczenie może zawczasu poinformować nas o uszkodzonym łożysku. Warto zatem wsłuchiwać się w dźwięki dochodzące z naszego samochodu.

Jednak akurat bulgoczący akumulator to nic nadzwyczajnego w świecie motoryzacji. W zasadzie każdy może się tak zachowywać, należy bowiem pamiętać, że akumulator jest niczym żywy organizm. W środku zachodzą pewne procesy, które czasami można mocniej usłyszeć. Póki jednak nie wycieka z niego elektrolit znajdujący się w środku, nie musimy się obawiać. Jest to naturalny objaw jego pracy, który dużo łatwiej niż w samochodzie podczas jazdy moglibyśmy zaobserwować, gdybyśmy ładowali akumulator prostownikiem w domowym zaciszu.

akumulator żyje

Co zrobić, jeśli okaże się, że coś z niego jednak wycieka? Szczególnie, jeśli akumulator ma już swoje lata albo miał nieoczekiwany kontakt z podłożem podczas nieostrożnego przenoszenia albo przemieścił się pod maską lub w bagażniku na skutek kolizji drogowej i poobijał się o inne elementy, znajdujące w pobliżu? W takim wypadku mogły popękać ścianki akumulatora albo rozszczelnić się korki zamykające dostęp do tak zwanych cel. Jeśli tak się stanie, powinniśmy udać się do serwisu przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że samemu nie damy rady uszczelnić akumulatora, a po drugie mogło dojść do uszkodzenia klem bądź naderwania przewodów w instalacji elektrycznej.
Nawet jeśli wszystko wydaje się być w porządku na pierwszy rzut oka, to nawet drobne naderwanie wiązki może po pewnym czasie poskutkować zwarciem bądź utratą masy i w konsekwencji niemożnością odpalenia auta.Gdzie szukać elektryka samochodowego?

Gdzie szukać warsztatu specjalizującego się w elektryce samochodowej? Najszybciej jest oczywiście w Internecie. Istnieją różne katalogi warsztatów, które mają swoje wady i zalety. Na przykład jeśli skorzystamy z wyróżniającej się strony Moto Usługi, dzięki możliwości zostawienia darmowego ogłoszenia nie będziemy musieli nawet wykonać żadnego telefonu, ponieważ informacja o naszej awarii dotrze do współpracujących z Moto Usługami mechaników. W efekcie w ciągu 24 godzin otrzymamy przynajmniej trzy oferty, spośród których będziemy mogli dokonać wyboru i od razu umówić się na termin naprawy. W razie potrzeby funkcjonuje nawet infolinia. Warto spróbować i zaufać ekspertom.

Nie należy wykluczyć, że tańszym od uszczelniania obudowy rozwiązaniem będzie zakup nowego akumulatora. Wszystko zależy od stopnia uszkodzeń, którego ocenę najlepiej zostawić mechanikowi.

Przeczytaj pozostałe artykuły motoryzacyjne Zobacz również

Dodaj ogłoszenie