Akumulator z dostawą do domu – czy warto kupować on-line?

Od kilku lat z wielką chęcią kupujemy przez Internet wszelaką elektronikę, sprzęt AGD oraz inne mniejsze czy większe wyposażenia domu. A jak jest z częściami motoryzacyjnymi? Szczególnie tymi ciężkimi i trudnymi w transporcie? Jakie są plusy, a jakie minusy?
Jeśli tylko posiadamy niezbędną wiedzę, aby dokonać wyboru odpowiedniego akumulatora (przeczytaj Jak dobrać akumulator), to możemy się pokusić o samodzielny zakup w sklepie internetowym. Jest to jedyny warunek, jaki musimy spełnić. Oczywiście sklepy internetowe mają katalogi i w większości przypadków bez trudu dopasujemy odpowiedni produkt, jednak na wszelki wypadek lepiej mieć niezbędną wiedzę, która pozwoli nam uniknąć ewentualnych zwrotów. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się w naszym poradniku „Jak dobrać akumulator do mojego auta”. Na dobrą sprawę jest to jedyny „minus” zakupów online.

Zalety zakupu akumulatora online

Jakie są plusy? Cały proces zakupu jest nieporównywalnie bardziej wygodny, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy nasze akumulatory najczęściej dają nam znać, że potrzebują wymiany. Nie wychodząc z domu wybierzemy, zapłacimy i odbierzemy potrzebny nam produkt. Bez wychodzenia na zimno i bez komplikacji związanych z podróżą do stacjonarnego sklepu w sytuacji, w której nasz akumulator nie jest do końca sprawny. Zdecydowanie lepiej poczekać na kuriera, który dostarczy nam nową baterię do rąk własnych już następnego dnia, niż zastanawiać się na którym skrzyżowaniu nasze auto zgaśnie i już nie odpali z braku prądu…

Na dodatek zakupy online są zwyczajnie tańsze. Sklepy z akumulatorami online są tańsze od swoich stacjonarnych odpowiedników, a na dodatek zyskujemy czas, jaki musielibyśmy poświęcić na dojazd.

Może zakup z wymianą?

Można połączyć wygodę kupowania online z poczuciem pewności i natychmiastowym skutkiem usługi znanym ze sklepów stacjonarnych. Wszak prawie każdy warsztat sprzedaje części, w tym także akumulatory. Bez trudu nie tylko dobiorą nam od ręki potrzebny akumulator, to na dodatek zamontują go w cenie zakupu! W warsztacie nie musimy się też martwić o recykling, ponieważ zużyty akumulator zostanie przekazany do przetworzenia. Przy okazji możemy wtedy umówić się na sprawdzenie elektryki, wyczyszczenie klem, naprawę i izolację wszystkich kabli biegnących do akumulatora, aby nic z cennej energii nie uchodziło w niepożądanym miejscu.

Dobrym pomysłem jest umówić się wcześniej na wizytę, aby mieć pewność, że pasujący akumulator już na nas czeka. Na przykład na stronie Moto Usługi będziemy mogli w ogłoszeniu opisać nasz samochód i zamiar wymiany akumulatora oraz podać optymalną datę wizyty. Warsztaty, które będą skłonne nam pomóc, w ciągu 24 godzin przekażą nam swoją ofertę. Co ważne, mamy gwarancję, że otrzymamy przynajmniej 3 propozycje!

Jak kupować akumulator online

Na co zwrócić uwagę, jeśli jednak zdecydujemy się wybrać zakupy online? Jaki akumulator kupić? Podczas zakupów w internecie w ogóle, a w przypadku akumulatora w szczególności, należy się upewnić, czy sklep udziela gwarancji. W przypadku sklepu motointegrator.pl są to aż 3 lata, jednak standardem jest 2-letnia gwarancja. Czy sklep oferuje infolinię ze wsparciem technicznym? Jaki jest koszt przesyłki? Czy dostępna jest płatność online, czy tylko gotówką przy odbiorze? Im więcej informacji jest zawartych na stronie sklepu, tym lepiej. Podsumowując, warto kupować akumulatory online, zarówno z dostawą do domu, jak i do warsztatu, korzystając z wymiany elementu na nowy, pod okiem sprawdzonej i rzetelnej ekipy mechaników. Pozwoli to nam na bezpieczne użytkowanie akumulatora i z pewnością wydłuży jego działanie. Jeśli zależy nam na czasie i wygodzie, powinniśmy pomyśleć o zakupie i montażu akumulatora w serwisie.

Przeczytaj pozostałe artykuły motoryzacyjne Zobacz również

Chcesz żeby wizytówka Twojego warsztatu znalazła się tutaj. Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Dodaj ogłoszenie