ForDrivers - nowy sposób na kierowców

Jesienią ubiegłego roku ukazała się na rynku aplikacja stworzona przez polskiego producenta, która ma zachęcać użytkowników dróg publicznych do jazdy zgodnej z przepisami. Nic za darmo. Są korzyści z podejmowanego wysiłku. Respektowanie zasad i bezpieczeństwo jest bowiem nagradzane.
Aplikacja – tuż po uruchomieniu – zaprasza: „Dołącz do grywalizacji, podróżuj bezpiecznie, odbieraj nagrody!” Dla niewtajemniczonych, powtarzając za Wikipedią: „Grywalizacja pozwala zaangażować ludzi do zajęć, które są zgodne z oczekiwaniami autora projektu, nawet jeśli są one uważane za nudne lub rutynowe”. Bezpieczna jazda może być dla niektórych osób niezbyt interesująca, tym bardziej trafne wydaje się rozwiązanie promujące ogólnie pojęte dobro (szacunek, komfort, pewność, spokój). Aplikacja forDrivers stawia przed kierowcą wyzwanie polegające na zachowywaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów drogowych. Przy jej wykorzystaniu użytkownik śledzi zmagania swoje i innych mobilków. Każde bezpieczne zachowanie na drodze jest premiowane. Punkty, żetony i odznaki można wymienić na nagrodę rzeczową ufundowaną przez coraz szersze grono partnerów współpracujących z firmą twórcy aplikacji. Rozbudowująca się społeczność sieciowa zwiększa zainteresowanie udziałem w szlachetnej zabawie. Zarówno sponsorzy (m.in. Fiat, Multikino, Telepizza) jak i kierowcy motywują się do troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Oferta dla kierowców

Aplikacja forDrivers informuje o zmianie warunków atmosferycznych, wskazuje przydatne miejsca na trasie podróży, wspiera użytkownika w zakresie analizy stylu jazdy oraz dostarcza przydatne mu w czasie jazdy informacje w szczególności:

  • wskazuje przejechane kilometry,
  • analizuje prędkości jazdy, szczególnie w kontekście jej ograniczeń,
  • wskazuje czas spędzony za kierownicą w ujęciu dobowym,
  • analizuje gwałtowność manewrów na drodze (hamowanie, przyspieszenia, skręty),
  • analizuje trasy w oparciu o gromadzone dane geolokalizacyjne,
  • umożliwia zgłaszanie incydentów drogowych i posiada poradnik pierwszej pomocy,
  • zawiera listę zw. POI, czyli point of interest i zarządzanie nimi,
  • ale NIE spełnia funkcji nawigacyjnych.


Aby korzystać z aplikacji, konieczne jest podanie swoich danych: imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu komórkowego. Do zabawy włączać można znajomych i rywalizować w ten sposób na drodze – uwaga – bezpieczną jazdą. To ta jest trendy! Ranking kierowców powstaje na bazie bezpiecznie przejechanych kilometrów. Za zdobyte punkty, oprócz satysfakcji, są prezenty. Oferta pizzy brzmi obiecująco. Co dopiero Fiat 500! Świetny pomysł na zachętę do jazdy z głową! Motywacja gwarantowana. Gratulujemy Twórcy aplikacji! Czas pokaże, czy liczba wypadków w Polsce dzięki tej propozycji ogólnie dostępnej zmniejszy się. Oby znacząco.

Przeczytaj pozostałe artykuły motoryzacyjne Zobacz również

Dodaj ogłoszenie