Jak wybieramy warsztat samochodowy

Wybór najlepszego warsztatu samochodowego to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Z pewnością nie raz spotkaliście się z sytuacją, kiedy z naprawy nie byliście zadowoleni, czuliście się w pewnym stopniu oszukani czy zaskoczono Was wysokim rachunkiem końcowym. Na co zatem zwrócić uwagę, by kolejny raz nie dać się wyprowadzić w przysłowiowe pole?

Przynależność do sieci warsztatowej

Logo znanej sieci serwisowej (np. Bosch Service, Perfect Service, Q-Service) najczęściej oznacza wysoką jakość świadczonych usług, wysokie kompetencje pracowników oraz nowoczesne wyposażenie, które może pomóc w szybkim postawieniu właściwej diagnozy.

Opinie w sieci

Przed oddaniem samochodu do warsztatu zapoznaj się z opiniami, jakie pojawiają się na jego temat na portalach, forach internetowych czy w popularnych mediach społecznościowych. Ich lektura z pewnością pomoże Ci w odszukaniu serwisu z największą liczbą pozytywnych komentarzy i podjęciu ostatecznej decyzji.

Kontakt z warsztatem

Zwróć uwagę na możliwość dogodnej dla Ciebie formy kontaktu - czy to telefonicznego, przez SMS, czy e-mail. Z uwagi na prowadzone prace, zarówno mechanik jak i Ty, powinniście mieć możliwość bieżącej komunikacji i ewentualnego ustalenia dodatkowych szczegółów naprawy.

Auto zastępcze

Naprawa pojazdu nie powinna odbijać się zbyt mocno na Twojej pracy, szczególnie wówczas, kiedy auto jest Ci niezbędne do realizowania zobowiązań. Przy okazji weryfikacji warsztatu sprawdź, czy posiada on “wozy” zastępcze dla swoich klientów i jakie są zasady ich wypożyczania.
Infografika - jak wybieramy warsztat samochodowy

Szacunek kosztów

Zapytaj o wymiar kosztów naprawy, powinieneś to wiedzieć przed jej rozpoczęciem. Większość warsztatów posiada stałe cenniki, w bardziej skomplikowanych sytuacjach mechanik powinien podać wstępny szacunek i się go trzymać. Ważne jest, aby uzyskać kosztorys na piśmie.

Czystość w warsztacie

Przyjrzyj się wnętrzu warsztatu, urządzeniom, narzędziom, regałom, a nawet podłodze - jeśli będą czyste i zadbane, możesz mieć pewność, że z równą dbałością mechanik podejdzie do naprawy Twojego auta. Folie ochronne nakładane na przednie fotele podczas usuwania usterek to już codzienność.

Terminowość

Przed odstawieniem samochodu do naprawy upewnij się co do terminu wykonania usługi. Poproś mechanika o wpisanie go do kosztorysu – wówczas będziesz miał pewność, że pomoc zostanie zrealizowana zgodnie z Waszymi ustaleniami.

Kasa fiskalna

Zwróć uwagę na to, czy dany warsztat posiada kasę fiskalną i czy będziesz mógł liczyć na paragon, pamiętaj, że może być on podstawą ewentualnej, późniejszej reklamacji w przypadku niewłaściwego wywiązania się z umowy.

Przeczytaj pozostałe artykuły motoryzacyjne Zobacz również

Chcesz żeby wizytówka Twojego warsztatu znalazła się tutaj. Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Dodaj ogłoszenie