Niezbędnik małego podróżnika. Infografika

Z pewnością wszyscy rodzice wybierający się w dłuższą podróż ze swoimi pociechami już po przejechaniu kilkunastu kilometrów słyszą z tyłu kanapy: „Daleko jeszcze?”, „Głodny jestem!”, „Nudzi mi się!” Jak przygotować dziecko do podróży, jak umilić mu ten czas i jak nie dać się zwariować – tego dowiesz się już za kilka chwil!
Przed wyjazdem oddaj samochód do okresowego przeglądu – będziesz mieć pewność, że nieoczekiwana awaria nie zaskoczy Cię w połowie drogi do wyznaczonego celu. Zaplanuj trasę przejazdu, sprawdź dostępność stacji benzynowych oraz możliwe miejsca odpoczynku, pamiętaj, że dzieci powinny mieć wówczas okazję do rozprostowania kości i chwili swobodnej zabawy. Jeśli to możliwe, staraj się podróżować wieczorem lub w nocy, kiedy dziecko śpi – wówczas unikniecie kłopotliwych sytuacji rozdrażnienia i znudzenia pociechy.

Akcesoria dla maluchów

Podróżując z niemowlakiem, pamiętaj o zabraniu wszelkich akcesoriów związanych z jego pielęgnacją, tj. pieluszki, chusteczki nawilżające, przewijak, mleko, butelkę, smoczek, odzież na przebranie. Z pewnością przyda się również poduszeczka i kocyk, którym przykryjesz maleństwo w trakcie drzemki. Dodatkowymi gadżetami, jakie umilą jazdę maluchowi, z pewnością będą nakładki na pasy bezpieczeństwa, zagłówek działający na zasadzie poduszki podróżnej, a także zasłonki przeciwsłoneczne, dzięki którym promienie słońca nie będą świecić wprost w buźkę dziecka.

Ponadto warto się zaopatrzyć w samochodowy podgrzewacz - pozwoli Ci w dowolnym momencie przygotować ciepły posiłek dla Twojej pociechy. Ciekawym i polecanym przez rodziców dodatkiem jest także lusterko montowane na zagłówku – dzięki niemu, masz możliwość stałej kontroli tego, co robi dziecko, kiedy Ty prowadzisz auto. Nie zapomnij o zabraniu kilku pluszaków i grających zabawek – będzie czuło się bezpieczniej.

Gadżety dla starszaków

W przypadku podróży z kilkulatkiem, parę dni przed wyjazdem, zrelacjonuj mu planowany przebieg podróży, opowiedz, co go czeka, jakie miejsca będziecie mieli okazję zobaczyć w trakcie przejazdu, jakie zwiedzicie itp. Postaraj się tak zorganizować podróż, żeby znudzenie ograniczyć do minimum.

Zaopatrz się w organizer samochodowy – zawieś go na fotelu i pozwól dziecku samodzielnie poukładać w nim jego skarby: książeczki, laleczki, samochodziki i inne zabawki, które postanowiło ze sobą zabrać. Na chwile zmęczenia przyda się także poduszka powietrzna, odciąży ona kręgosłup w czasie snu. Dzieciakom, które sprawnie operują tabletem lub smartfonem z pewnością przyda się uchwyt na te urządzenia – będą mogły oglądać swoje ulubione bajeczki, bez konieczności trzymania urządzenia w dłoni (zniwelujesz tym samym możliwość jego upadku i zniszczenia). Małym artystom na pewno przypadnie do gustu stoliczek, gdzie będą mogły rysować, kolorować czy przeglądać książeczki.

Na wszelki wypadek weź również kocyk, szczególnie wówczas, kiedy podróżować będziecie nocą. Nie zapomnij też o smacznych (i zdrowych) przekąskach oraz wodzie.

Nastolatki w aucie

Podróż z nastolatkami to już sama przyjemność, z reguły same się już sobą zajmują, wystarczy im telefon z dostępem do Internetu i można powiedzieć, że problem mamy z głowy. Można im także zaproponować lekturę dobrej książki, grę karcianą albo słowną, lub wykorzystać czas przejazdu na swobodną rozmowę.

Dla wszystkich podróżników

Oczywiście jest cała gama produktów i akcesoriów, o których nie możemy zapomnieć, bez względu z kim podróżujemy. Z pewnością zaliczymy do nich apteczkę samochodową, ładowarkę czy torbę termiczną z prowiantem na drogę. Jeśli my lub któryś z naszych pasażerów cierpi na chorobę lokomocyjną, należy pamiętać o odpowiednio wczesnym podaniu tabletki lub syropu łagodzących jej objawy.
Infografika - niezbędnik małego podróżnika

Przeczytaj pozostałe artykuły motoryzacyjne Zobacz również

Dodaj ogłoszenie