Czym są MotoUsługi?

To serwis ogłoszeniowy, w którym kierowcy opisują
swoje motoproblemy, a mechanicy proponują rozwiązania
i przedstawiają oferty swoich warsztatów.

Moto Usługi - Krzysztof Hołowczyc

Zobacz video, jak działa serwis ogłoszeniowy MotoUsługi

Jak to działa?

Do tej pory, gdy zepsuło nam się auto, zazwyczaj prosiliśmy znajomych o poradę albo zupełnie na ślepo szukaliśmy ofert w lokalnej gazecie i usiłowaliśmy dodzwonić się do jakiegokolwiek warsztatu, by poznać ceny i wolne terminy. Chcąc wybrać optymalny serwis, musieliśmy poświęcić wiele cennego czasu na żmudne poszukiwania, nie mając żadnej gwarancji na znalezienie tego, który spełni nasze oczekiwania.

Dziś ofertą, która odwraca ten porządek jest nowy serwis firmowany przez największego w Polsce dystrybutora części samochodowych InterCars. Ich nowa platforma internetowa moto-uslugi.com sprawia, że relacje między kierowcą a warsztatem samochodowym mogą nabrać zupełnie nowego wymiaru.

Czytaj cały artykuł

 • Wszystko na wczoraj, bo przecież gdybym potrzebował jutro, to przyszedłbym jutro

  Moto-uslugi.com to świetny przykład, jak wykorzystać nowoczesne technologie komunikacji w celu ułatwienia sobie życia. To wirtualny organizm, który jest w stanie połączyć klienta z warsztatem samochodowym. I to w taki sposób, by obydwie strony czuły się zadowolone i mogły spełnić swoje oczekiwania nie wywracając sobie wcześniejszych planów do góry nogami. A mamy chyba wszyscy świadomość, że auto, które wymaga serwisu to nie zawsze jest przyjemna perspektywa. Zarówno dla właściciela pojazdu, jak i dla mechanika, który pojazdem musi się zająć, najlepiej oczywiście na wczoraj. Bo naprawić chcemy przecież zazwyczaj "na już!". I zawsze uważamy, że wszystko cokolwiek wymaga w naszym aucie naprawy "mogłoby być rzecz jasna dużo taniej" . MotoUsługi dają nam więc możliwość wyboru według kryteriów, które sami chcemy określić.
  Dzięki systemowi zgłaszania naszych awarii warsztaty samochodowe same się do nas odzywają w odpowiedzi na opisane zlecenie, a my jedynie wybieramy najatrakcyjniejszą ofertę. Wystarczy, że zamieścimy ogłoszenie i maksymalnie kilka godzin poczekamy na odpowiedź. Korzyść jest po obydwu stronach - my wybieramy najlepszą ofertę spośród tych, które do nas spłyną, a fachowcom potencjalny klient sam wpada w ręce.
 • Serwis motoryzacyjny jak portal randkowy

  Dlatego w serwisie moto-uslugi.com kierowcy, otrzymując informację zwrotną na swoje motoryzacyjne zapytanie, mają pewność, że wybierają spośród tych, którzy naprawdę potrafią i chcą rozwiązać ich problem. Można więc powiedzieć, że serwis moto-uslugi.com działa trochę, jak dobry portal randkowy – obydwie poszukujące strony muszą być zadowolone. Warsztaty samochodowe mają możliwość pozyskiwać nowych klientów w najwygodniejszy z możliwych sposobów, poznając wcześniej problem, jaki decydują się usunąć w naszym samochodzie, a my możemy wybrać najlepszą z co najmniej kilku ofert spełniających nasze kryteria.

  Czy to aby nie randka w ciemno?

  Oczywiście zawsze można powiedzieć, że z punktu widzenia mechanika MotoUsługi przypominają trochę randkę w ciemno. - No bo jak niby można przygotować ofertę naprawy dla samochodu, którego nie widziało się na oczy?! - zakrzyknie sceptyk. Spokojnie, można zobaczyć. I to nawet w ruchu. Bo MotoUsługi w swoim panelu dodawania ogłoszeń mają bardzo rozbudowaną możliwość dokładnego opisania problemu. 11 kategorii usług, a każda z kategorii ma od kilku do kilkudziesięciu precyzyjnych rozszerzeń. Klient budujący swoje ogłoszenie dla warsztatu ma też możliwość dodania zdjęcia bądź filmu zrobionego telefonem, a także dodatkowe miejsce na opis. Po zaznaczeniu odpowiedniego pola może też natychmiast skontaktować się z wykwalifikowanym personelem call center, który pomoże mu w jak najbardziej precyzyjnym ustaleniu przyczyn usterki. Jak więc widać - warsztat dostanie kompleksowy opis, a także będzie miał możliwość zobaczenia tego, w jakim stanie znajduje się auto, dla którego ma przygotować wycenę usługi. A to już nie jest randka w ciemno...
 • Co jest dla nas najważniejsze: czas, odległość, cena a może opinie o warsztacie?

  Przejdźmy przez całą procedurę z punktu widzenia przykładowego klienta. Jest to pan Jan, który musi wymienić rozrząd w swoim siedmioletnim oplu. O potrzebie tej zmiany wie już od jakiegoś czasu, ale ostatnie tygodnie nie były dla niego zbyt dobre finansowo. Teraz w końcu ma trochę gotówki i chce zadbać o auto. W perspektywie wyjazd na chrzciny wnuczki na drugi koniec Polski, auto musi być w pełni sprawne.
  Pan Jan korzysta z Internetu w stopniu podstawowym. Wiadomo, jako urzędnik dostaje sporo korespondencji drogą mailową, sprawdza, co dzieje się na świecie na swoim ulubionym Onecie, czasami przejrzy witrynę Przeglądu Sportowego. Od jakiegoś czasu robi zakupy w ulubionym supermarkecie, zamawiając je przez Internet. Ceny te same, promocje też obowiązują, a nie trzeba taszczyć zakupów do windy i potem pod drzwi. O MotoUsługach pan Jan dowiedział się od księgowej u siebie w firmie. Trochę się zdziwił, że kobieta zachwala motoryzacyjny portal usługowy, ale gdy się dowiedział, że księgowa zrobiła przegląd swojego samochodu, umawiając się w mocno nietypowym terminie, a dodatkowo jeszcze zapłaciła mniej niż się spodziewała, postanowił spróbować.
 • Przedstaw swój samochód

  Najpierw rejestracja. Podstawowa, taka jak w większości portali. Gdy pan Jan miał już swoje konto, a system mailowo potwierdził rejestrację, mógł przejść do dodania swojego ogłoszenia. Ogłoszenia, które już za chwilę dotrze do warsztatów znajdujących się w pobliżu lokalizacji pana Jana (określonej na podstawie kodu pocztowego), a które zarejestrowane są na portalu MotoUsługi.
  Wybierając kolejne pola, dokładnie opisał swój samochód. Większość rzeczy miał w głowie, jedynie numer VIN musiał spisać z dowodu rejestracyjnego. Wybierając kryteria, którymi będzie się kierował przy wyborze oferty od warsztatów, zaznaczył termin i cenę. Lokalizacją przejmował się mniej, gotowy był podjechać, jeżeli warsztat będzie mógł wykonać usługę w dniu, który zaznaczył. No i jeżeli cena będzie atrakcyjna...
  Ogłoszenie pana Jana trafia do on-line'owego call center. System działa automatycznie, według kryteriów wyszukiwania, ale w call center pracują osoby, które mogłyby zadzwonić do pana Jana, gdyby trzeba było coś doprecyzować w jego ogłoszeniu. Pracownicy call center skontaktują się też z klientem, który zaznaczy, że potrzebuje natychmiastowej pomocy. To pana Jana akurat nie dotyczy, ale zapamiętał, że w przyszłości może liczyć na tego typu asystę.
 • Ciesz się, że nie będziesz musiał długo czekać

  System nie tylko przekierował ogłoszenie pana Jana na tablicę ogłoszeń, widoczną dla wszystkich okolicznych warsztatów, ale wysłał także powiadomienie do nadzoru w call-centre. Teraz ruch należy do nich. W końcu gwarantują, że każdy Klient w ciągu kilku godzin od dodania ogłoszenia otrzyma co najmniej trzy niezależne oferty.
  Założenie, że szybkość i wygoda działania oraz wiarygodne informacje powinny być normą w relacji między kierowcą a mechanikiem, leży u podstaw MotoUsług.

  Co na to wszystko warsztaty?

  Zatrzęsienie roboty - to norma. Wiadomo. Ale w każdym miejscu zdarzają się te mniej aktywne okresy. Klienta nie ma, a stanowisko wolne. MotoUsługi wydają się idealnym sposobem na to, by rozwiązać tę sytuację w sposób optymalny - pozyskaniem nowego klienta w dogodnym dla warsztatu czasie. A jak wiadomo, w dogodnym czasie najlepiej udają się dogodne negocjacje, również te cenowe .
  Dziś wygrywa ten, kto rozmawia z rynkiem, komunikuje się i wyciąga wnioski.

Prezentacje

Motoryzacja w Rzeczywistości Online
Dodaj ogłoszenie